23. listopadu 2015

Jarmarečně...

... mám to za sebou....:-) Letos mně to nějak s tím břichem zmohlo.:-)

Pocity z jarmarku mám opět smíšené. Pracovala jsem na tom několik měsíců, téměř všechen volný čas jsem věnovala tvoření. Z výrobků mám radost, když jsem je pak viděla všechny pěkně pohromadě, líbily se mi, jak k sobě ladí, i když jsou vyrobené každý jinou technikou. Převládá bílá a červená, přírodní materiály.

Za čtyři roky, kdy se jarmarku v naší obci účastním, jsem se ale nedokázala smířit s tím, že téměř nic neprodám, že se zase lidé jen přijdou podívat jako na výstavku, řeknou: "Jooo, to umím taky".... " K čemu to je?" "Tolik peněz???" (25 Kč za háčkovaný oříšek)......

Ano, můj stánek se od ostatních obyvatelek a tvořilek dost liší, nemyslím si ale, že by byl nevkusný nebo drahý. Lidé se ale třeba ani u stánku nezastavili, nepodívali se, neprohodili pár slov. To mě mrzelo asi nejvíce.
Hned běželi k fialovobílozelenozlatotřpytivým umělohmotným věncům, stromům........které pak pyšně odnášeli domů.

Jsem ráda a vážím si toho, že obec takovou akci podporuje a že ji pořádá. Proto se také ráda účastním, ale potřebuji také nějaké ocenění v podobě prodaných výrobků, vědomí, že se líbí a že má smysl takto volný čas trávit.....

Asi jsem prostě stále nenarazila na "své" publikum. Možná bych měla změnit působiště a neřešit to.

Omlouvám se, že si tady tak stěžuji, ale muselo to ze mně ven....Vím, že se člověk nemůže trefit všem do vkusu, zaujmout každého. Ale aby za dva dny prodeje nebylo na stánku vidět, že něco ubylo.... Mrzí mně to a trochu bere energii dělat teď něco dál.

Doufám, že máte pozitivnější zkušenosti z jarmarků nebo trhů ve svém okolí:-)

Letos jsem vytvořila i takovou inspirační část:  balení dárečků, adventní kalendář, slavnostní prostření stolu. Chtěla jsem tím také ukázat možné využití nabízených výrobků  k dekoraci.                                                  7 komentářů:

 1. Krásné věcičky, měj se fajn Ivana

  OdpovědětVymazat
 2. Luci, rozumím Tvému rozčarování. Asi bych přesedlala na další roky jinam. Protože výrobky máš opravdu krásné, přesně takové, jaké bych sama na jarmarku vyhledávala. A asi bych se neudržela a rozhodně alespoň pár kousků bych si od Tebe odnášela místo těch fialovobílozelenozlatotřpytivých umělohmotných věnců a stromů k sobě domů :-) A k tomu ještě ta inspirační část... já myslím, že je tě pro ten Váš jarmark škoda! Měj se krásně a hlavu vzhůru, chyba bude někde jinde :-) Měj se krásně A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aničko, děkuji za milý a povzbudivý komentář! Máš pravdu, hlavu vzhůru, jde se dál:-) Taky se měj moc pěkně. L.

   Vymazat
 3. Milá Lucie, každý, kdo někdy prodával, si něčím takový prošel. I já;-). Nic si toho nedělej, to znamená, že nejsi tuctová, a to je dobře, ne? A to nijak falešně nechlácholím, máš opravdu moc pěkné a vkusné věci! Háčkované ořechy mě nadchly, moc se mi líbí! a advenťák už jsem chválila jinde. Neboj se mít autorské sebevědomí;-). P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Peti, každý takový komentář mi dává energii pokračovat. Jen to autorské sebevědomí sebevědomí, to by se možná zvedlo ze dna, třeba s prodanými výrobky:-)

   Vymazat
  2. Moje zkušenost? Musí to jít zevnitř, ne zvnějšku. Prostě to sebevědomí získat, a pak přijde i prodej...;-). A taky to chce hooodně trpělivosti...:-). P.

   Vymazat

Děkuji za milou návštěvu.