10. června 2016

Máte rádi LEGO?

Respektive milují vaše děti LEGO? Pokud ano a chcete jim udělat radost, vidět jejich rozzářená očka a udělat si výlet, doporučuji výstavu LEGO v Polsku Bielsku-Białej.

Z Ostravy a okolí je to kousek, cca hodina cesty a určitě to stojí za to! Je to v areálu nákupního centra, vyhrazená je část pro výstavu a část pro fun park, kde si děti mohou pohrát.

K vidění toho je opravdu hodně, neuvěřitelné, co všechno se dá z kostek postavit. Obdivovali jsme velké stavby i malé drobnosti.

Naše tipy a postřehy:

  • parkování v nákupním centru v podzemních garážích zdarma
  • cena vstupného se liší denní dobou, ale jen trošku a za cenu necelých 100 Kč za osobu se budete mít na co dívat a nachodíte se, až vás budou bolet nohy:-)
  • a až vás budou bolet nohy, areál můžete opustit přes shop, kde nám dali razítko na ruku, mohli jsme si zajít na záchod, oběd, nakojit malou a zase se bez problému vrátit a výstavu po odpočinku prohlédnout do konce
  • uvnitř je malý stánek s občerstvením, kávou (za příznivé ceny), ale bohužel není si kde sednout
  • doporučuji vzít si s sebou mikinu nebo svetr, je zde klimatizace a fakt se to hodilo
  • využili jsme ředitelského volna u Adámka ve škole a jeli v pracovní den, báli jsme se víkendového návalu. Sice jsem nějak nepočítala, že by zde mohly mít děti z Polska výlety, ale nebylo jich moc a hlavně se za chvíli rozběhly do fun parku, kde si hrály
  • některé modely jsou funkční, jako vláčky, kolotoče, cirkus.. ..některé ozvučené, některé naprogramované k určité činnosti - Lego technic.
  • kávičku a zákusek jsme si dali v cukrárně Sova, kde měli luxusní dortíky, koláčky i pralinky. Mně nejvíce chutnal takový koláček z lineckého těsta s borůvkami nebo s karamelem. Nestihla jsem ani vyfotit, jak to bylo dobré:-)


Na fotky a další informace koukněte sem. Já přidám jen pár...

PS: strávili jsme zde 4 hodiny čistého času (bez velkého hraní, zato s podrobným prohlížením modelů).

Jestli pojdete, dejte vědět, jak se líbilo:-)

2 komentáře:

Děkuji za milou návštěvu.