26. prosince 2018

Vánočně u nás 2018

Všechny moc zdravím, doufám, že si vánoční svátky užíváte v poklidu a se svými milými. Já jsem se dostala k pc až nyní, rychle jsem zpracovala fotky pro babičky, abychom jim ukázali, jak jsme se celý prosinec měli.
Vám vkládám pár (víc) vánočních fotek, některé jste už možná viděli na instagramu.:-)

Děti letos s cukrovím pomáhaly obě. Celý advent byl zkouška mých nervů a vůbec jsem si to neužila, jak jsem chtěla. Asi budeme mít doma puberťáka.... Každopádně, jak se dívám na fotky, tak vztek je pryč a vidím jen to dobré... Jsou šikovní. Adam s přehledem zdobil perníčky, až jsem často nevěděla, které jsou čí. :-) Úlky dělali víceméně spolu, bezva spolupráce to byla. Na ostatní cukroví jedeme za babičkami. :-D


Letos jsem poprvé pekla vánočku. Povedla se a byla výborná. Musím si ještě nezapomenout sepsat všechny poznatky na další rok. :-) Zapletená nám kynula během sváteční procházky a když jsme se vrátili, málem nám utekla z plechu, jak ještě nabrala na objemu:-)


Stromeček jsme si ozdobili dopředu, ať si ho užijeme. Mám každý rok pocit, že to vždy rychle uteče. Už jedeme k rodičům a po návratu už to není ono a nejradši bych ho odstrojila...
Letos jsem ale byla spokojená, na stromečku byly hlavně ručně dělané věci, mé korálkové hvězdičky, andílci, pírkové baňky (aspoň ty, které mi zbyly... málem jsem Adama roztrhla napůl, když mi shodil kovový stromeček se všemi baňkami...), háčkované hvězdičky a pár oříšků.
Měla jsem představu, že bude letos do červena. Ale prostě ji k nám nemohu propašovat, i když ji mám moc ráda a většina mého vánočního tvoření je červená. Ta přírodní verze mě ale hrozně uklidňuje, tak do toho nebudu zasahovat. S letošním klidem souvisí i to, že mám vyřešené takové ty drobnosti, jako je slavnostní ubrus, ubrousky, talíře, dekorace na stůl. Prostě žádný stres, co dokoupit, co potřebuji. A toho bych se chtěla držet i v příštích letech, mít své tradiční vánoční věci, na které se mohu těšit. Ještě bych snad jen ráda dokoupila hezké příbory, na oslavy, na Vánoce...
Adam letos udělal oříškové svíčky. Už jen s dohledem...


Před štědrým dnem jsem ještě udělala štědrovečerní svícen na stůl, protože adventní věnec už nebyl svěží. A tato menší verze světýlka na stole se mi moc líbila.


Letos jsme kromě výzdoby zredukovali i množství dárečků. Nikomu nic nechybělo a stejně jsme je rozbalovali asi 2,5 hodiny. Vždy jeden po druhém a máme radost všichni.
Na příští rok bych chtěla ušít více pytlíčků k zabalení. A klidně červených, tam ji můžu. :-)

Ještě jsem chtěla napsat, že se letos s dárečky zapojil i Adámek. Sám od sebe, úplně mě dojal, jak nad tím přemýšlel a jakou měl radost a také, jak vše krásně zabalil. Loni už údajně tušil, jak to je, ale nebyl si jistý, jak všechno děláme... :-) Dostala jsem od něj medovou svíčku, manžel pěnu na holení (prý, tati, mamka ti ji vždycky zapomene koupit, tak ať ti už nechybí..) a Stelince koupil žvýkačky. To bylo radosti! :-)


Tady jsme si ještě od prskavky navždy zničili parkety, jak odlétly asi tři žhavé kousky... Tak dávejte pozor! :-)

Chtěla bych všem moc poděkovat za milé návštěvy, za komentáře, zprávy. Užijte si ostatních svátečních dnů s rodinami, přáteli a blízkými. Budu se na Vás těšit příští rok!

PS: Snad jsem Vás dnes moc nezahltila, ale nestihla jsem vložit postupně a dříve.

Mějte se krásně.
Lucka

6 komentářů:

 1. Lucko, milé fotečky, cítím z nich pohodu... Krásně máš nazdobeno, také to mám tak ráda. ;-) Pohodové sváteční dny a hodně zdraví a elánu do nového roku! Ať se Ti daří! :-D
  D.

  OdpovědětVymazat
 2. Luci, až mi vyhrkly slzy... Dovedu pochopit, že ti tekly nervy... Dobře si na takové situace pamatuji! Ale ta poslední fotka - prostě šťastná a spokojená rodina! Co víc si přát!
  Mějte se všichni moc hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Luci, musim rict, ze z fotek ty vase Vanoce vypadaji dokonale, cukrovi, ozdoby na stromku!!! a stromek cely a pak ta krasna tecka na zaver. To je uzasne a to je vlastne nejvic, kdyz se deti povedou a navzdory vsemu zlobeni pak clovek vidi, ze ta dusicka uvnitr je tak cista a mila. Krasny zaver roku a bajecny rok 2019 ve zdravi. M.

  OdpovědětVymazat
 4. Luci, já vidím na fotkách krásnou adventní a vánoční pohodu :-) Moc se mi líbí, jak máš vánočně nazdobeno, vůbec nic nechybí. Pokud jde o množství dárků, taky jsme se letos rozhodli množství přehodnotit a nelitujeme. Děti byly nadšené i tak a stačily si uvědomit, co vlastně dostávají, užít si to a k dárkům se vracet i po Štědrém dni. A o to nám šlo. Měj se krásně a doufám, že nám to spolu zase vyjde vidět se naživo... i když pokud si dobře pamatuji, v novém roce už asi jen o víkendech? .-) A.

  OdpovědětVymazat
 5. Jeej, akí sú zlatí :-) Krásne aj tie ozdoby, aj všetko <3

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krásný ozdoby na stromek i svícen!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milou návštěvu.