1. června 2018

Podložky z břízy

To jsem tak jednou šla s dětmi parkem, kde zrovna pán řezal na kusy starou břízu. Chvíli jsem váhala, ale pak jsem ho poprosila, že bych měla moc ráda doma pláty břízy jako podložku nebo tác. Pán začal vytahovat už naložené kusy z přívěsného vozíku a vybírat kousky s pěknou kůrou, bez suků. Zlatý! :-) Nařezal mi jich více a od podzimu mi schly na balkóně. Protože to jsou to festovní kusy, rozhodla jsem se, že je domů brát nebudu a nechám si je na balkóně. Sluší jim to tam. :-)

Balkón mi letos zdobí sukulenty (u těch je jistota, že u mně vydrží:-)), dále bílé muškáty. Vyvýšený truhlík jsem osadila bylinkami a jahodami, aby i děti v bytě viděly, že nerostou v obchodě...:-)
Pomáhají zalévat, Adámek chodí na pažitku a Stelinka na jahody... naštěstí už jen na ty červené:-)


plechová konvička je plně funkční doplněk, Stelinka si využívá denně:-)

do truhlíku by se ještě něco vešlo, ale čekám, že se mi stávající osazenstvo rozroste....
Krásný víkend! :-)
Lucie

7 komentářů:

 1. Uzasne drevene kolace a taky ochota pana. My mame jen tenci, nemame na sirsi material, ani nastroje, jako deko jsou skvele. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Marci. Pán to řízl motorovkou, tak jsou to kusy:-D

   Vymazat
 2. Parádní balkón! Moc hezky nadekorovaný a ten pán - je vidět, že hodný člověk se ještě najde!
  Luci, měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Super! Myslímže pán měl taky hned lepší šichtu a den. Dřevěný truhlík je krásný a ty tři malé dřevěné, hmmm.. Útulňoučký balkón..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Barčo. Já jsem se až orosila, když začal z toho vozíku vytahovat všechny ty špalky a hledal nějaký hezký:-D Velký dřevěný truhlik mi dělal manžel od kamarádky z palet. Ráda bych si ho dala před barák, kde máme zahrádky, ale to by mi musel jeden chamtivý dědek pustit kousek ze "svého" políčka. Drží se toho zuby nehty.... Takže truhlík zatím čeká na svůj plácek na balkoně.;-)

   Vymazat
 4. Pěkné zátiší.
  Špalky a kmeny jsou mou slabostí. Mám jich na zahradě celou sbírku.
  Ta vaše bříza je krásný kousek. Hodný pán.
  Přeji příjemné chvilky na balkóně.
  Lenka B.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za milou návštěvu.